VIDEO | Eşec surprinzător pentru PAOK Salonic, 0-2 cu MOL Vidi. Toşca a fost titular. Cum s-au marcat golurile

PAOK Salonic a pierdut surprinzător în faţa lui MOL Vidi, primul eşec în ultimele şase meciuri oficiale, în toate competiţiile. Răzvan Lucescu pierduse ultima dată cu Chelsea, tot în grupele Europa League.

PAOK Salonic a oferit una dintre surprizele serii în Europa League. Cu Toşca titular, echipa antrenată de Răzvan Lucescu a făcut un meci slab şi a cedat cu 2-0 în faţa lui MOL Vidi. Antrenorul român a fost trădat mai ales de relaxarea din apărare şi maghiarii au lovit de fiecare dată când au avut ocazia.

PAOK a dominat, a avut posesia şi a ratat câteva ocazii importante, dar cei de la MOL Vidi au reuşit să facă un joc tactic excelent şi au plecat cu trei puncte nesperate. Scorul a fost deschis de Huszti, în minutul 12, iar Stopira a făcut 2-0 chiar înainte de pauză.

PAOK rămâne cu 3 puncte după primele 3 etape din grupe, dar a rămas pe locul 2 în grupă, graţie golaverajului superior. Chelsea este lideră, cu maximum de puncte, 9.

Afla mai multe despre: paok salonicmol vidieuropa leaguerazvan lucescu