VIDEO | Espanyol a marcat cel mai rapid gol din acest sezon de La Liga! Reuşită în secunda 18 cu Valladolid. Coincidenţă incredibilă

La Liga

Borja Iglesias a deschis scorul în prima partidă a zilei din Spania. Atacantul lui Espanyol este cunsocut fanilor din România după ce la o emisiune televizată a declarat că îşi ţine economiile în lei româneşti. Catalanii s-au impus în final cu 3-1

Borja Iglesias a depăşit recordul stabilit în acest sezon tot la un meci a lui Valladolid. Pe 5 ianuarie, Alvaro Medran marca după 29 de secunde pentru Rayo Vallecano, iar reuşita avea să fie singura a jocului. Iată cum a reuşit să înscrie vârful lui Espanyol după doar 18 secunde de joc:

Borja Iglesias a fost autorul unui moment care a surprins pe toată lumea în urmă cu 10 zile.

Iar Espanyol a fost foarte aproape să majoreze diferenţa în al doilea minut. Ar fi putut fi deja 2-0 pentru gazde:))))

Incredibil, dar adevărat, tot într-un meci Espanyol - Valaldolid s-a înscris cel mai rapid gol din istorie în La Liga. Joseba Llorente înscria într-un joc dintre cele două echipe disputat în 2008 după 6 seunde de la startul meciului.

Scorul final a fost 3-1. Alcaraz a egalat în minutul 17, iar oaspeţii puteau intra în avantaj la cabine. Sergi Guardiola a obţinut un penalty în prelungirile primei părţi., dar tot el a ratat. În repriza secundă, Hermoso a făcut 2-1, iar 10 minute mai târziu Wu Lei a devenit primul chinez care marchează în La Liga.

Afla mai multe despre: espanyolvalladolidborja iglesias