VIDEO | ”Este foarte jenant”. Concluzii aspre după ”setul” încasat de Tottenham în Premier League. Care este ”primul lucru pe care trebuie” să îl facă jucătorii

Campionate

Căpitanul echipei Tottenham, Hugo Lloris (36 de ani), a tras concluzii extrem de aspre după eşecul drastic suferit pe terenul celor de Newcastle.

Tottenham a fost distrusă, în deplasare, de Newcastle, scor 1-6, în etapa a 32-a din Premier League.

La finalul meciului, portarul francez de la Tottenham, Hugo Lloris, şi-a cerut scuze duminică suporterilor echipei londoneze pentru evoluţia şi înfrângerea din meciul de la Newcastle.

Tottenham a fost depăşită la toate capitolele în prima repriză. Londonezii au fost conduşi cu 5-0 în minutul 21, părând paralizaţi în faţa rivalilor din Premier League.

Chiar dacă în partea secundă Tottenham a marcat şi a echilibrat jocul, primind un singur gol, Hugo Lloris şi-a cerut scuze suporterilor la interviurile de după meci.

”Este foarte jenant. Primul lucru pe care trebuie să îl fac este să îmi cer scuze suporterilor care au venit la stadion, dar şi celor care au urmărit meciul.

Este evident că astăzi nu am arătat deloc o imagine frumoasă. Nu am putut ţine pasul cu jucătorii de la Newcastle. Am fost depăşiţi în toate aspectele jocului.

Am ratat complet prima repriză... A doua repriză a fost o altă poveste, dar ce s-a întâmplat este foarte dureros!", a declarat Lloris, după meci.

În urma acestui rezultat, în clasamentul din Premier League, Tottenham a rămas cu 53 de puncte, pe locul 5, în timp ce Newcastle a trecut pe locul al treilea, cu 59 de puncte, tot atâtea câte are şi Manchester United, dar cu un golaveraj mai bun.

Afla mai multe despre: premier leaguehugo lloris