VIDEO | Etapa cu El Clasico s-a deschis cu două goluri superbe. Espanyol a ratat şansa de a trece pe primul loc

Valladolid şi Espanyol au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul jucat în deschiderea etapei a 10-a din La Liga

Borja Iglesias a deschis scorul pentru Espanyol în prima repriză, dar oaspeţii au fost egalaţi în prelungiri. Brazilianul Ronaldo, finanţatorul lui Real Valladolid, s-a bucurat ca un copil la golul superb reuşit de Verde. Dacă ar fi câştigat, Espanyol ar fi urcat pe primul loc în La Liga. Cu acest punct, catalanii au egalat-o la puncte pe Barcelona, echipa aflată pe prima poziţie a clasamentului, care joacă duminică, de la ora 17:15, în direct pe Telekom Sport 1, marele derby cu Real Madrid.

Afla mai multe despre: valladolid