VIDEO | Europa ştie deja cine e Vinicius Junior! Brazilianul a croşetat defensiva lui Ajax şi a deblocat meciul. Cifre impresionante la 18 ani

La 18 ani, Vinicius a devenit o ”piesă grea” în echipa de start a lui Santiago Solari. Contra lui Ajax, brazilianul a deblocat partida.

În minutul 60, Real Madrid a deschis scorul în partida de la Amsterdam. Faza a pornit de la Vinicius Junior, brazilianul a pătruns, a păcălit trei adersari şi a pasat pentru golul de 1-0 marcat de Karim Benzema.

A fost a 10-a pasă de gol a sezonului pentru Vinicius Junior la Real Madrid. La cei 18 ani ai săi, brazilianul a fost implicat în acest sezon la golurile echipei sale, la fiecare 85 de minute jucate.

Vinicius are şi 3 goluri pentru Real Madrid în acest sezon şi este liderul pasatorilor din tabăra blanco.

Brazilianul ratase şansa deschiderii scorului în prima repriză.

Afla mai multe despre: vinicius junior