VIDEO EXCLUSIV Momente fabuloase cu Gigi Becali după meciul european al FCSB-ului: ”Bă, tu eşti bun, dar şi nebun!”

Anamaria Prodan a explicat pentru Telekom Sport cum a reacţionat patronul FCSB-ului, Gigi Becali, după eliminarea lui Ajax din Cupele Europene.

Invitată la Telekom Sport în cadrul emisiunii Top Interviu realizată de Alexandru Săbău, Anamaria Reghecampf a dezvăluit cum a reacţionat Gigi Becali după ce FCSB a eliminat-o pe Ajax din Cupele Europene:

”După meciul tur, Gigi a venit acolo unde se dau interviurile şi a zis asta e, tată! Am jucat extraordinar, mai avem timp. Şi Laur, aşa, plin de nervi pe Gigi s-a uitat aşa la el şi îi sclipeau ochii...Tu nu înţelegi, patroane, că mă calific? Că bat Ajax la Bucureşti şi termin tot? Şi Gigi râdea, ia uite-te la nebunul asta, bate pe Chelsea, pe Ajax, hai bine, tată!  Si după meciul ala s-a uitat Reghe la el şi i-a zis cum era nebunul? Bă, tu eşti bun, bun şi nebun” a declarat soţia lui Laurenţiu Reghecampf.

În februarie 2013, FCSB, cu Laurenţiu Reghecampf pe banca tehnică a întors rezultatul meciului tur şi a intrat în prelungiri cu Ajax.

Formaţia patronată de Gigi Becali s-a impus la penalty-uri, după ce Rusescu, Nikolic, Filip şi Latovlevic au transformat loviturile de pedeapsă. În timpul regulamentar de joc, Latovlevici şi Chiricheş au marcat pentru gruparea roş-albastră.

Ajax era antrenată la acea vreme de Frank de Boer, iar în primul 11 îşi făceau loc jucători importanţi precum Alderweireld, Blind, De Jong, Poulsen, Christian Erisken, Isaac Cuenca sau Cillessen.

Laurenţiu Reghecampf i-a trimis în teren pe următorii jucători: Tătăruşanu - Râpă, Gardoş, Chiricheş, Latovlevici - Prepeliţă, Chipciu - Ad. Popa, Rusescu, Tănase - Tatu. Au mai evoluat Pîrvulescu, Filip şi Nikolic. La meciul disputat pe Arena Naţională au asistat 40.000 de spectatori. Centralul partidei a fost italianul Paolo Tagliavento.

FCSB eliminată joi seara de Slovan Liberec în turul trei preliminar al UEFA Europa League

FCSB, cu un prim “11” improvizat din cauza numărului mare de cazuri de coronavirus şi cu un jucător mai puţin din minutul 20, a fost eliminată, joi seară, de Slovan Liberec, în turul trei preliminar al Ligii Europa. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 2-0, în meciul disputat la Giurgiu, pe stadionul Marin Anastasovici.

Au marcat Yusuf Helal ’64 şi Michael Rabusic ’82, ambii din faze similare: cu capul, după un corner.

În minutul 20, de la FCSB a fost eliminat Cană pentru un fault la Mosquera.Slovan Liberec va juca în play-off, la 1 octombrie, contra celor de la APOEL.

Afla mai multe despre: gigi becalifcsbanamaria reghecampflaurenţiu reghecampf