VIDEO EXCLUSIV | Revenire irlandeză! Scoţia - Irlanda 13-22, în a doua etapă din Six Nations

Rugby

După un debut cu înfrângere în faţa Angliei, Irlanda a reuşit primul succes în Six Nations 2019. S-a impus la Edinburgh la capătul unui meci spectaculos cu Scoţia.

Primul eseu a venit din partea lui Murray, după ce Laidlaw deschisese scorul dintr-o lovitură de pedeapsă. Imediat a venit şi încercarea lui Stockdale, dar scoţienii n-au renunţat. Un eseu transformat al lui Johnson a stabilit scorul pauzei, 10-12. După pauză a mai fost o singură încercare, iar Irlanda s-a impus cu 22-13 şi revine în lupta pentru apărarea trofeului cucerit anul trecut.

Afla mai multe despre: six nationsirlandascoţia