VIDEO | FABULOS! Un atacant a intrat în poartă la un meci din Liga a II-a şi a făcut minuni. Ce s-a întâmplat la executarea unui penalty

Liga 2

Farul s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la CS Baloteşti şi a obţinut o victorie uriaşă în cursa pentru salvarea de la retrogradare. În urma acestui succes, constănţenii au urcat pe locul 17 în Liga a II-a, cu 23 de puncte acumulate în 24 de etape.

La capătul unui meci cu trei jucători eliminaţi şi cu două penalty-uri acordate, Farul s-a impus cu 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Celestino, în minutul 57. În minutele de prelungire, mijlocaşul Farului a avut şansa de a dubla avantajul, iar în faţa sa s-a aflat un atacant. Fulga a fost eliminat, iar în poartă a intrat Stoica.

Surprinzător, atacantul ilfovenilor a ghicit colţul şi a reuşit chiar să şi prindă mingea trimisă de la 11 metri de Celestino.