VIDEO | Faceţi cunoştinţă cu noul puşti teribil al Ligii 1! Hattrick pentru George Merloi. Unul dintre goluri, de-a dreptul superb

Mijlocaşul ofensiv al echipei Academica Clinceni, George Merloi (20 de ani), a fost omul primei reprize a meciului cu Chindia Târgovişte, repriză în care s-au marcat nu mai puţin de cinci goluri.

Internaţionalul de tineret a reuşit o dublă în decurs de zece minute. După ce a dus scorul la 2-1 în minutul 29, cu un şut la colţul scurt din apropiere, Merloi a făcut 3-1 zece minute mai târziu, cu o execuţie impecabilă din 16 metri, mingea ducându-se direct în vinclul porţii lui Dinu Moldovan.

Merloi, fotbalist crescut la academia clubului FCSB şi trecut ulterior şi pe la Rennes, a ajuns astfel la trei goluri înscrise în această ediţie a Ligii 1.