VIDEO Fanii lui Rangers, în delir după golul marcat de Ianis Hagi! Au luat cu asalt reţelele de socializare: "Băiatul e uriaş. O nouă stea se ridică"

Ianis Hagi i-a cucerit pe fanii lui Rangers, care şi-au exprimat părerea despre românul împrumutat de la Genk, în această iarnă.

VIDEO Rangers - Hibernian 2-1. GOOOOOL Ianis Hagi: românul, eroul echipei sale

Ianis Hagi a bifat primul meci ca titular la Rangers, iar românul nu l-a dezamăgit pe antrenorul Steven Gerrard. Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai activi fotbalişti ai gazdelor, a fost aproape de a marca în mai multe rânduri, dar a spart gheaţa în minutul 85.

Mijlocaşul român a rămas singur cu portarul advers şi a şutat puternic pe jos la bara a doua pentru 2-1.

La final, fanii lui Rangers au luat cu asalt contul oficial de Facebook al clubului:

"O repriză secundă bună, ne-am recăpătat ritmul şi ar fi trebuit să marcăm 4-5 goluri. Hagi e "mingicar"

"Ce finalizare a avut Hagi. Băiatul va fi uriaş pentru noi"

"O finalizare superbă a lui Hagi. A stat la limita offside-ului"

"O nouă stea se ridică. HAGI!"

"A fost un arbitraj şocant. Bravo, Hagi! E promiţător, chiar şi fără golul marcar. Merită să fie desemnat omul meciului"