VIDEO | Fanionul buclucaş. Momente comice pe Anfield. Ce probleme a întâmpinat brigada de arbitri de la Liverpool - AS Roma

Deşi startul partidei dintre Liverpool şi AS Roma n-a avut prea multe faze de poartă, suporterii veniţi pe Anfield au avut ce vedea în primele minute ale semifinalei din Liga Campionilor.

Brigada trimisă de UEFA la meciul de pe Anfield este aceeaşi care a fost şi la partida câştigată de Liverpool, tot pe propriul teren, cu Manchester City, scor 3-0, în sferturile de finală. De această dată, startul partidei a fost cu probleme pentru brigada condusă de neamţul Felix Brych, în special pentru unul dintre asistenţii acestuia.

În minutul 4, Stefan Lupp a rămas fără fanion şi nici măcar cu ajutorul colegilor n-a reuşit să îl recupereze. După ce a fost nevoit să arate un aut de poartă doar cu mânerul, asistentul şi-a recuperat fanionul, graţie arbitrului de rezervă.

Afla mai multe despre: liga campionilorchampions leagueanfieldliverpoolas roma