VIDEO | Farul Constanţa a învins Ripensia Timişoara, scor 1-0, în Liga 2

Liga 2

Formaţia Farul Constanţa a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Ripensia Timişoara, în etapa a opta a Ligii a II-a.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Antoche, în minutul 12. Din minutul 30, Ripensia a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Fotescu.

Farul şi Ripensia au închis etapa a opta a ligii secunde. Constănţenii au deschis repede scorul. Antoche a marcat în minutul 12. Apoi, Iulian Stoica ar fi trebuit să majoreze diferenţa de pe tabelă, dar a ratat incredibil. După aproape o jumătate de oră de joc. Fotescu a faultat dur şi a fost eliminat. În finalul reprizei, Patrick Petre a irosit şi el o şansă mare, iar Farul  - Ripensia s-a încheiat 1 la 0. Constănţenii au urcat pe locul 8, în timp ce timişorenii au rămas pe 15.

Afla mai multe despre: farul