VIDEO | Faza care a schimbat soarta meciului FCSB - FC Botoşani! Moldovenii au rămas, şi ei în 10 oameni, iar roş-albaştrii s-au descătuşat

Liderul FCSB a avut un meci mai greu decât multă lume s-ar fi aşteptat, contra lui FC Botoşani, ocupanta ultimului loc în Superligă.

Roş-albaştrii au deschis scorul în minutul şase prin Florinel Coman, însă ceea ce părea un galop de sănătate s-a transformat într-o partidă disputatăm, după ce Nana Antwi a văzut direct cartonaşul roşu, pentru un fault din postura de ultim apărător.

Botoşani a profitat de superioritatea numerică şi a egalat la două minute după pauză prin Margiotta, care a înscris la debut.

Egalitatea numerică s-a restabilit în minutul 56, când Juan Kaprof a văzut al doilea cartonaş galben, pentru un fault din spate asupra lui Florinel Coman. Argentinianul văzuse primul avertisment în minutul 30.

După eliminarea lui Kaprof, FCSB a pus stăpânire pe joc, iar Dawa (71’) şi Coman (76’) au mărit diferenţa la 3-1.