VIDEO | Fază de cascadorii râsului la Chindia Târgovişte - Luceafărul Constanţa! A driblat portarul şi a rămas singur cu poarta goală, apoi... UPS!

Fotbal intern

Chindia Târgovişte şi-a consolidat locul de baraj, după victoria, 2-1 cu Luceafărul Oradea.

Pe o ploaie sâcâitoare şi un teren îmbibat, prima repriză de la Târgovişte a adus ratări uriaşe. Oaspeţii de la Oradea au bifat-o pe prima: Ţegle l-a driblat inclusiv pe portar, dar nu a mai reuşit să împingă mingea în plasă.

Repriza secundă a adus şi golurile. Pe primul l-a reuşit Rusu, din penalty. Oradea a condus din minutul 49 până în ultimul sfert de oră, când Liviu Mihai a egalat cu un şut de la mijlocul terenului.

Victoria gazdelor a venit în minutul 84, după un contraatac de manual. Neguţ a marcat golul de trei puncte. Chindia şi-a consolidat locul trei.

Afla mai multe despre: liga 2chindia - luceafarulratare uriasa,