VIDEO | Fază de neconceput în Academica Clinceni - UTA! Portarul lui Ionuţ Chirilă s-a făcut de râs şi a încasat un gol incredibil! Goalkeeper-ul a fost schimbat la pauză

Academica Clinceni joacă contra formaţiei UTA, într-un meci din etapa a 13-a din Liga 1.

În minutul 38, portarul de la Academica Clinceni, Dobre, a făcut o gafă incredibilă. UTA a executat un corner de pe partea stângă, portarul a reuşit să reţină în primă fază mingea, apoi a scăpat-o din mâini inexplicabil, iar David Miculescu a îndeplinit doar o simplă formalitate şi a trimis mingea în poartă.

La pauză, Academica Clinceni este condusă cu 3-0, Hora a făcut dubla în minutele 20 şi 45+1, iar Miculescu a punctat în minutul 38. În repriza secundă, Ionuţ Chirilă l-a schimbat pe portarul Dobre cu Ureche.

Afla mai multe despre: uta-clinceni-chirilă