VIDEO | Faza etapei în Liga 1: toată echipa Concordiei pe linia porţii! Cum au executat cei de la Gaz Metan

Fotbal intern

Gaz Metan Mediaş a avut o şansă imensă de a încheia în avantaj prima repriză a meciului cu Concordia Chiajna, din prima etapă a Ligii 1, însă jucătorii lui Mihai Teja n-au fost prea inspiraţi.

În prelungirile primei părţi, la scorul de 1-1, arbitrul Găman George a acordat lovitură liberă indirectă pentru gazde, în urma unui duel în careu între Andrei Marc şi Diallo. Fundaşul oaspeţilor a alunecat din cauza gazonului ud şi a blocat mingea cu bărbia, într-o încercare disperată de a-l bloca pe adversar să trimită mingea în poartă.

Ulterior, toţi jucătorii Chiajnei s-au aliniat pe linia porţii, în spatele lui Caparco, şi nu le-au lăsat adversarilor prea multe opţiuni. Lângă minge au mers Marius Constantin şi Chamed. Deşi a lăsat impresia că-i va mişca mingea mijlocaşului comorian, Marius Constantin i-a pasat la colţul scurt lui Caiado, dar mijlocaşul Gazului a şutat în blocaj. A fost ultima fază a primei reprize, care s-a încheiat la egalitate.

Afla mai multe despre: liga 1gaz metanchiajna