VIDEO | Fază ruptă din filmele de comedie la Hermannstadt - Viitorul. Arbitrul a stabilit că faultul a fost în afara careului, apoi s-a răzgândit şi a dat penalty

Adrian Cojocaru, arbitrul meciului Hermannstadt - Viitorul 1-1, a fost actor într-o fază greu de înţeles. În minutul 74 a acordat un penalty pentru Viitorul, după ce iniţial pare că zice că faultul a fost în afara careului.

Hermannstadt - Viitorul a produs o fază foarte greu de înţeles. În minutul 74, Adrian Cojocaru a văzut un fault al lui Petrescu la Gabi Iancu şi a acordat o lovitură de la 11 metri. În primă fază, după protestele celor de la Hermannstadt, arbitrul pare că spune că arbitrul a fost în afara careului, deşi presupusul contact s-a produs mult în interiorul careului.

Apoi, după ce Gabi Iancu aude explicaţi, îşi pune mâinile în cap plin de uimire. Adrian Cojocaru pare că se răzgândeşte din nou şi arată până la urmă lovitură de la 11 metri, spre surprinderea celor de la Hermannstadt.

Penalty-ul a fost ratat de Gabi Iancu, însă Hermannstadt a rămas în 10 oameni în urma acestei faze, deoarece Petrescu a văzut al doilea galben şi a fost eliminat.

Afla mai multe despre: adrian cojocaru