VIDEO | FC Argeş - Mioveni 2-0. Victorie dramatică obţinută de gazde, cu ambele goluri venite în minutele de final

Formaţia FC Argeş a câştigat, cu scorul de 2-0, meciul disputat, luni, pe teren propriu, în compania echipa CS Mioveni, în etapa a XXX-a a Ligii a II-a.

FC Argeş - Mioveni 2-0 (Panait 90, Florescu 90+4)

Golurile au fost marcate de Mihai Panait, în minutul 90. şi Eduard Florescu, în minutul 90+4.

În clasament, FC Argeş ocupă locul 6, cu 56 de puncte, iar CS Mioveni este pe 7, cu 48 de puncte.

ACUM se joacă FC Argeş - Mioveni, în Liga a 2-a din România

Posted by Telekom Sport on Monday, April 15, 2019

FC Argeş ocupă locul 6 în clasamentul Ligii 2, cu 53 de puncte, în timp ce CS  Mioveni se află o poziţie mai jos, cu 48 de puncte acumulate până în prezent.

Ambele formaţii vin după trei victorii consecutive

Gazdele traversează o perioadă foarte bună cu trei victorii consecutive. În ultimele cinci confruntări pe teren propriu argeşenii s-au impus de trei ori, au scos un rezultat de egalitate şi au capitulat ăn faţa celor de la Chindia Târgovişte.

De partea cealaltă CS Mioveni vine şi ea cu un moral bun după ultimele trei victorii obţinute în campionat, în faţa formaţiilor Aerostar Bacău (2-0), U Cluj (2-1) şi Poli Timişoara (1-0). La fel ca formaţia gazdă, Mioveniul a capitulat ultima oară în faţa Chindiei Târgovişte (1-4).

În ultimele cinci confruntări directe FC Argeş s-a impus de trei ori, Mioveniul a câştigat o dată, iar un meci s-a încheiat la egalitate. Aşadar, ne putem aştepta un meci echilibrat, încrâncenat şi astăzi, de la ora 18.00, ÎN DIRECT pe pagina de Facebook Telekom Sport.

Afla mai multe despre: fotbalfc arges pitestics mioveni