VIDEO | FC Argeş - Rapid 0-1. Pănoiu, singurul marcator al partidei. A fost asediu la poarta lui Greab în repriza secundă

Rapid Bucureşti a învins-o pe FC Argeş, scor 1-0, la Piteşti, în urma golului marcat de Pănoiu. În urma acestui rezultat, giuleştenii au urcat pe locul secund, cu 10 puncte, în timp ce gazdele rămân pe penultimul loc, cu un singur punct în patru etape.

VIDEO | FC Argeş - Rapid 0-1 (Pănoiu 8)

FC Argeş: Greab - Viana, Piţian, Turda, Muşat - Meza Colli, Dumitraşcu - Işfan, Palic, C. Dumitru - Said
Rezerve: Croitoru - Tofan, Boldor, Dos Santos, De Jonghe, Honciu, Moisie, Teles, Lupeta
Rapid: Moldovan - Belu, Săpunaru, Dandea, Jr. Morais - Crepulja, Albu, Pănoiu - Carnat, Bălan, Hlistei
Rezerve: Drăghia - Sefer, Marzouk, Florică, Goge, ilie, Barbu, Alami

Min. 90+4 Finalul meciului.

Min. 61 O nouă ocazie pentru Rapid. Carnat a pătruns prin centru, a scos în dreapta la Crepulja, dar mijlocaşul a ratat încă o şansă pentru oaspeţi.

Min. 58 Pănoiu, singurul marcator al partidei, a tras puternic pe centrul porţii, iar Greab a reţinut cu greu.

Min. 52 Rapid a avut prima ocazie a reprizei secunde. Bălan a tras în plasa laterală.

Min. 50 Rapid a cerut penalty.

Min. 43 - Ocazie Rapid! Pănoiu e lansat perfect în adâncime, dar nu ajunge la minge înaintea portarului Greab, care respinge.

Min. 30 - Ocazie Rapid! Albu trage în bară din afara careului, Bălan reia pe lângă poartă din apropiere.

Min. 8 GOOOOL Rapid, la primul şut pe poartă! Pănoiu profită de o gafă în apărarea gazdelor şi trage puternic pe jos pentru 1-0.

Min. 1 A început meciul.

Fără înfrângere de la începutul sezonului, Rapid merge pe terenul unei alte echipe de tradiţie, FC Argeş, pentru a continua momentul favorabil de formă. Până acum, Rapid a câştigat cu Chindia şi Mioveni şi a făcut egal cu Farul. Echipa lui Mihai Iosif are şapte puncte strânse până acum.

De partea cealaltă, FC Argeş e la polul opus din punct de vedere al formei. N-are nicio victorie în primele trei meciuri, dar a dat semne de revenire la egalul din etapa trecută, scor 2-2 cu Gaz Metan.

În Liga 1, Rapid şi FC Argeş s-au întâlnit ultima dată în 2009, tot într-o confruntare pe terenul argeşenilor, meci câştigat atunci cu 1-0 de formaţia din Trivale.

Afla mai multe despre: fc argesrapidliga 1mecilive video