VIDEO | FC Barcelona - Athletic Bilbao 2-0. Messi şi Alcacer au stabilit scorul final încă din prima repriză

Barcelona n-a avut nicio emoţie cu Athletic Bilbao, câştigând cu scorul de 2-0, după golurile marcate de Alcacer şi Messi. Coutinho a fost şi el printre cei mai activi jucători pe teren, însă n-a avut noroc, lovind de două ori bara.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2-0 (Alcacer 8, Messi 30)

Barcelona (4-4-2): ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Dembele, Paulinho, Rakitic, Coutinho - Messi, Alcacer.

Bilbao (4-2-3-1): Arrizabalaga - Lekue, Nunez, Martinez, Saborit - Benat, San Jose - de Marcos, Garcia, Susaeta - Sabin.

După calificarea la pas în sferturile Ligii Campionilor, FC Barcelona revine în campionat, unde este foarte aproape de un nou titlu în La Liga. La jumătatea acestei săptămâni, echipa pregătită de Ernesto Valverde s-a distrat pe propriul teren cu Chelsea, s-a impus cu 3-0, iar acum va primi vizita lui Athletic Bilbao. Meciul va fi în direct la Telekom Sport 2 şi LIVE cu VIDEO pe www.telekomsport.ro.

Min 30. GOOOOL BARCELONA. Messi majorează diferenţa

Min 8. GOOOOOL BARCELONA. Paco Alcacer deschide scorul după o pasă a lui Alba

Bascii nu traversează cel mai bun sezon, iar în acest moment ocupă locul 13 în clasamentul din La Liga. Mai mult, Bilbao a părăsit Europa League încă din optimile de finală, după ce a fost învinsă de Marseille cu scorul general de 5-2. În meciul tur din La Liga, FC Barcelona a marcat câte un gol pe repriză şi s-a impus cu 2-0.

Afla mai multe despre: bilbaoeuropa leaguefc barcelonaliga campionilorchelsea