VIDEO | FC Botoşani a condus cu 2-0, dar a ratat victoria cu Clinceni. Egal spectaculos în primul meci al etapei a 8-a din Liga 1

FC Botoşani şi Academica Clinceni au terminat la egalitate, 2-2, în primul meci al etapei cu numărul 8 din Liga 1.

Seria negativă se prelungeşte la Botoşani. În ciuda unui start excelent cu Academica, moldovenii au bifat al cincilea meci consecutiv fără victorie. Ţigănaşu a deschis scorul la Botoşani după numai patru minute. La mijlocul reprizei, echipa lui Croitoru a mai lovit o dată. Ofosu a reuşit primul său gol în Liga I. Din acel punct, meciul a luat însă o turnură neaşteptată pentru fanii gazdelor. Buziuc a redus din diferenţă pentru Academica. În prelungirile primei reprize, echipa de la marginea Bucureştiului a dat lovitura. Vojtus a marcat al patrulea său gol al sezonului şi a restabilit egalitatea.

Ilfovenii puteau trece chiar în avantaj după pauză. Buziuc a ratat de puţin dubla. Cea mai mare ocazia i-a aparţinut tot lui Vojtus. Bara i-a salvat pe moldoveni, iar FC Botoşani - Academica s-a terminat 2-2.

VIDEO | FC Botoşani - Clinceni 2-2

Min. 45+2: GOL Clinceni! Nou-promovată a dat lovitura pe finalul primei reprize şi a egalat prin reuşita lui Vojtus.

Min. 36: GOL Clinceni! Buziuc reduce din diferenţă după ce înscrie cu poarta goală.

Min. 27: GOL FC Botoşani! Ofosu înscrie primul gol în Liga 1 şi majorează diferenţa pentru gazde.

Min. 4: GOL FC Botoşani! Ţigănaşu a deschis scorul.

FC Botoşani: Pap  - Haruţ, Miron, Chindriş, Ţigănaşu - Rodriguez, Papa - Ofosu, Ongenda, Askovski - Andronic

Clinceni: Vâlceanu - Buş. Chatziterzoglu, Patriche, Dobrescu - Şut, Cebotaru - Pârvulescu, Popescu, Buziuc - Vojtus

Afla mai multe despre: botoşaniclinceni