VIDEO FC Botoşani - Sepsi 2-1. Ongenda şi Fili au tranşat finala pentru locul 4

FC Botoșani

FC Botoşani a câştigat cu scorul de 2-1 partida cu Sepsi Sf. Gheorghe. Golurile gazdelor au fost marcate de Ongenda în minutul 15 şi de Fili în minutul 48. Golul oaspeţilor a fost de fapt un autogol al lui Patache

LIVE VIDEO FC Botoşani - Sepsi 2-1 (Ongenda 15, Fili 48 / Patache 55-aut)

FC BOTOŞANI: Pap - Braun, Chindriş, Meleke, Ţigănaşu - Papa, Rodriguez, Florescu - Patache, Caia, Ongenda
Rezerve: Hankic - Askovski, Camara, Fili, Keyta, Racoviţan, Roman, Şeroni, Tîrcoveanu
Antrenor: Marius Croitoru

SEPSI: Niczuly - Csiszer, Bouhenna, Mitrea, Păun - Kovacs, Vaşvari, Ştefan - Golofca, Safranko, Nouvier
Rezerve: Fernandez - Achahbar, Aganovic, Dumiter, Fofana, Ninaj, Petrila, Purece, Ştefănescu
Antrenor: Leo Grozavu

Final de meci. Victorie pentru FC Botoşani

Min 79. Gazdele cer o lovitură de la 11 metri

Min 59. Dublă ocazie pentru echipa oaspete

Min 55. GOL SEPSI! este de fapt un autogol, după ce Patache deviază decisiv mingea în poarta lui Pap

Min 49: GOL FC BOTOŞANI! Cursă excelentă a lui Fili, care finalizează simplu pe lângă portarul Niczuly

min 46. Start în partea secundă

Final de primă repriză: gazdele conduc cu 1-0

Min 41. Şut bun expediat de Sekou Camara de la FC Botoşani

Min 39. O nouă şansă pentru echipa gazdă

Min 31. Ocazie uriaşă de gol pentru Sepsi! Safranko este blocat de Pap cu un reflex excelent

Min 20. O nouă şansă de gol pentru formaţia gazdă

Min 18. FC Botoşani are şansa de a mai înscrie o dată, imediat după ce a marcat primul gol

Min 15. GOL FC BOTOŞANI! Ongenda marchează primul gol al meciului, cu o execuţie precisă, sub bară

Min 1. A început meciul dintre FC Botoşani şi Sepsi Sf Gheorghe

Pentru Marius Croitoru, acest meci este o adevărată finală pentru locul 4, aşa cum a avertizat el, înaintea partidei directe: ”Este finala pentru locul 4. În cazul în care vom câştiga, ne păstrăm şanse la locul 4. În cazul în care vom pierde, este clar că vom pierde lupta pentru locul 4. Este un loc 4 care îţi dă posibilitatea în funcţie de cine câştigă Cupa să poţi să joci acel meci de naraj pentru o cupă europeană. Suntem două echipe care jucăm ofensiv, care nu avem nimic de pierdut decât miza acestui loc 4 pe care ni-l dorim ambele echipe. Pentru că e clar şi Sepsi îşi doreşte acel loc 4. Leo nu poate să abordeze defensiv niciun meci. Nu e construit să se apere. Am lucrat cu el, ştiu foarte bine filosofia lui, îi place foarte mult să atace, îi place foarte mult presiunea şi va fi un meci de care pe care” a explicat Marius Croitoru, antrenorul formaţiei FC Botoşani, înainte de partida cu Sepsi.

Afla mai multe despre: botoşanisepsi