VIDEO FC Hermannstadt - Sepsi Sf. Gheorghe 1-2. Sepsi, pas important în lupta pentru un loc în play-off

Sepsi se impune în deplasare în faţa lui FC Hermannstadt, scor 2-1.

Oaspeţii au deschis scorul prin Cătălin Golofca în minutul 12. Replica a venit la scurt timp prin Bagaric, care l-a învins pe Niczuly cu un şut la colţul scurt. Reveniţi de la vestiare, după pauză, covăsnenii au atacat şi Achahbar a obţinut un penalty după un duel cu Opruţ. Vaşvari a transformat penalty-ul, fără emoţii, în minutul 65 al partidei. După această victorie, Sepsi este pe locul 4 în clasament, cu 40 de puncte. În timp ce, Hermannstadt rămâne în subsolul clasamentului, pe locul 14, cu doar 22 de puncte. Ultima clasată, Poli Iaşi, are 16 puncte.

Hermannstadt - Sepsi Sf. Gheorghe 1-1 ( 25 Bagaric / 12 Golofca)

ECHIPELE DE START:

Hermannstadt: Cristiano – Măţel, Matricardi, Stoica, Opruţ – P. Petrescu, Dâlbea, Aosman, D. Mayoral – Sîntean, Bagaric
Rezerve: I. Pop – Addae, A. Vodă, Scarlatache, Sebaihi, Elbers, Karanovic, C. Belu, O Viera
Antrenor: Liviu Ciobotariu
Sepsi: Niczuly – Deligiannidis, Bouhenna, B. Mitrea, Dumitrescu – Tincu, Eder, Golofca, Achahbar – Petrila, Safranko
Antrenor: Leo Grozavu
Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Marcel Bîrsan, Ciprian Danşa, Alexandru Vodă

Min 90+4: Final de partidă! Sepsi câştigă meciul cu FC Hermannstadt, scor 2-1

Min 65: GOOOOOL Sepsi! Vasvari marchează, fără emoţii, din penalty
Min 64: Opruţ îl faultează pe Achahbar. Marcel Bîrsan dictează lovitura de la 11m
Min 46: Începe repriza a doua.

Min 45+1: Pauză! Scor 1-1

Min 38: Ocazie mare pentru gazde! Aosman, la un pas de gol

Min 25: GOOOOOL! GOL Hermannstadt. Bagaric îl învinge pe Niczuly cu un şut la colţul scurt!
Min 12: GOOOOOOL Sepsi! Cătălin Golofca şutează şi deschide scorul
Min 1. A început meciul!

Echipa lui Liviu Ciobotariu, Hermannstadt, caută o nouă victorie în Liga I. Sibienii vor să urce în clasament pentru a evita retrogradarea în eşalonul secund. Înainte de meci, Hermannstad este pe locul 14 în Liga I, cu 22 de puncte acumulate în 24 de etapte.
Sepsi are un parcurs total diferit. Formaţia lui Leo Grozavu este pe locul 4 în clasament şi speră la play-off.

Afla mai multe despre: sepsihermannstadt