VIDEO | FC U Craiova - CS Mioveni scor 1-2. Argeşenii au reuşit să întoarcă soarta meciului în 2 minute

Liga 2

Mioveni a câştigat meciul din etapa cu numărul 18 în deplasare, împotriva celor de la FC U Craiova. Oltenii au deschis scorul în minutul 52, iar pe finalul reprizei în doar 2 minute, argeşenii au reuşit să întoarcă soarta meciului în favoarea lor şi să ia cele 3 puntce.

FC U Craiova - CS Mioveni 1-2 (Compagno 52' - Işfan 79', Huyghebaert autogol 80')

Echipe de start:

• U Craiova: Popa - Negru, Gugu, Paramatti, Huyghebaert - Cristea, Albu, Răducanu, Luboya, Bălan, Compogno.
  • Rezerve: Tabora, Gîţ, Ispas, Pop, Munteanu, Raicea, Blidar, Voicu, Ciolacu.
  • CS Mioveni: Popescu - Gherghe, Iacob, Gheorghe, Şerbănică - Vereş, Işfan, Măr, Panait, Blănaru - Rusu.
  • Rezerve: Ducan, Burnea, Oancea, Şerban, Ivan, Coman, Coşereanu, Toma, Alexandru

Min. 90 Final de meci.

Min. 80 GOOOOOL Mioveni. Huyghebaert autogol.

Min. 79 GOOOOOOL Mioveni. Işfan aduce egalarea din penalty.

Min. 78 Penalty pentru Mioveni.

Min. 67 Şut periculos de la distanţă al lui Raicea. Popescu reuşeşte o intervenţie foarte bună.

Min. 54 Ocazie de gol pentru Mioveni. Măr şutează periculos de la distanţă.

Min. 52 GOOOOOOOOL Craiova! Compagno a marcat un gol cu capul din centrarea lui Huyghebaert.

Min. 46 A început a doua repriză.

Min. 45 Finalul primei reprize.

Min. 31 Galben pentru Şerbănică după un fault dur.

Min. 28 Şut de la distanţă al lui Vereş.

Min. 26 Ocazie pentru Mioveni.

Min. 10 Cartonaş galben pentru Huyghebaert.

Min. 1 A început partida.

FC U Craiova o întâlneşte pe CS Mioveni în etapa cu numărul 18 din Liga 2, iar meciul va avea loc pe Stadionul Municipal (Drobeta-Turnu Severin). Oltenii sunt lideri în clasament şi au 31, iar cei de la Mioveni ocupă locul 12 cu 24 de puncte.

FC U Craiova a evoluat doar într-un meci în 2021, împotriva celor de la Concordia Chiajna, iar partida s-a terminat la egalitate, scor 0-0. În schimb, cei de la Mioveni au jucat două meciuri, în deplasare, unde au obţinut victoria în faţa celor de la CSM Slatina, scor 0-1 şi acasă împotriva celor de la Comuna Recea, unde au făcut un egal, scor 1-1.

Afla mai multe despre: craiovamioveni