VIDEO | FC U Craiova - Metaloglobus Bucureşti 1-0. Golul superb al lui Bălan a decis partida încă din minutul patru

FCU Craiova a învins-o pe Metaloglobus Bucureşti, cu 1-0, şi s-a desprins în fruntea Ligii 2. Oltenii au acumulat 27 de puncte, în timp ce oaspeţii de azi sunt pe locul trei, cu 22 de puncte. ASU Poli Timişoara e pe locul secund, cu 23 de puncte.

VIDEO | FC U Craiova - Metaloglobus Bucureşti 1-0 (Bălan 4), pe Telekom Sport 1

• Craiova 1948 SA: Rob. Popa – Paramatti, Diallo, Gugu (cpt.), Huyghebaert – R. Negru, Baeten, Dr. Albu, Rob. Răducanu – Andr. Ciolacu, Cl. Bălan
  • Rezerve: Taborta – Diakite, Criştiu, Blidar, Vl. Pop, Raicea, Stoenac, Val. Munteanu, Compagno

• Metaloglobus Bucureşti: Gavrilaş – Iul. Ciubotaru, Puţaru, Al. Coman, Caramalău, Cl. Herea, Andr. Sava, Mino Sota, Andr. Lungu, Andr. Florescu, Ov. Herea (cpt.)
  • Rezerve: Nedelcovici – Ed. Vraciu, L. Cazan, Gavîrliţă, Covalciuc, Andr. Ionescu, R. Chiriac, Gab. Matache, Gafaru

Min. 4 GOOOOL FC U Craiova! Bălan şutează superb sub transversală din afara careului.

LIVE VIDEO | FC U Craiova - Metaloglobus Bucureşti, în direct, de la ora 17, pe Telekom Sport 1

Cele două formaţii se află pe podiumul Ligii a 2-a şi se anunţă un duel extrem de încins. Oltenii sunt pe prima poziţie, cu 24 de puncte, dar n-au mai câştigat un meci de patru runde. Au înregistrat patru egaluri consecutive.

De partea cealaltă, Metaloglobus Bucureşti este pe locul 3, cu 22 de puncte, şi şanse reale să prindă unul din cele şase locuri care duc în play-off-ul de promovare în Liga 1.

Afla mai multe despre: craiova