VIDEO | FCSB - CS Colţea 7-0. Bogdan Andone, start lansat în 4-3-3. Oaidă, gol la primul meci. Ianis Stoica şi Junior Morais s-au accidentat

FCSB a câştigat cu 7-0 meciul amical cu CS Colţea, disputat la Braşov. Bogdan Andone a folosit în ambele reprize sistemul 4-3-3, iar roş-albaştrii n-au avut nicio emoţie în faţa formaţiei gazdă.

LIVE VIDEO | FCSB - CS COLŢEA 7-0 (Ianis Stoica 1, Oaidă 45, Tănase 49, Hora 56, Ion 63, Niţă 74, 85)

ECHIPA DE START FCSB:

Bălgrădean - Belu, Bălaşa, Ardelean, Junior Morais - Oaidă, Pintilii, Ovidiu Popescu - Horşia, Dumitru, Ianis Stoica

Repriza a doua: 12 Ducan - 28 Roman, 98 Perianu, 16 Planic, 7 Arnold - 8 Filip (cpt), 11 Moruţan, 10 Tănase - 92 Niţă, 21 Hora, 15 Ion

Min. 85: GOL FCSB! Niţă face dubla şi duce scorul la 7-0 pentru FCSB.

Min. 74: GOL FCSB! Niţă transformă lovitura de la 11 metri.

Min. 63: GOL FCSB! Puştii lui Bogdan Andone au realizat o fază excelentă. Niţă pătrunde bine, iar Ion înscrie, după ce ridiculizează un adversar.

Min. 56: GOL FCSB! Florin Tănase centrează excelent, Hora rămâne singur cu portarul şi face 4-0.

Min. 49: GOL FCSB! Tănase transformă penalty-ul obţinut de Ioan Hora.

INFO: Junior Morais a fost înlocuit în prima repriză cu Mihai Roman, după ce fundaşul stânga s-a ciocnit cu un adversar. La pauză, Ianis Stoica a avut nevoie de îngrijiri medicale, din cauza unei lovituri la gleznă.

Min. 45: GOL FCSB! Horşia centrează, iar Oaidă face 2-0 cu o lovitură frumoasă de cap.

Min. 32: O nouă şansă bună pentru Ianis Stoica. Centrarea lui Horşia a fost ideală, dar Ianis Stoica trimite, cu capul, pe lângă poartă.

Min. 26: OCAZIE INCREDIBILĂ FCSB! Cu poarta goală, Ianis Stoica trimite, incredibil, peste!

Min. 20: BARĂ COLŢEA! Portarul gazdelor a executat o lovitură liberă de la marginea careului. Mingea s-a dus în transversală!

Min. 1: GOL FCSB! Ianis Stoica deschide scorul. Start excelent pentru FCSB!