VIDEO | FCSB - Lucerna 0-0! Debut pentru Matei şi Stoian. Pe ce post i-a folosit Teja! Andrei Vlad a avut o paradă fenomenală

FCSB a terminat la egalitate primul meci de verificare din Spania, scor 0-0, cu Lucerna. Mihai Teja l-a titularizat pe Florentin Matei, iar pe final de repriză l-a aruncat pe teren şi pe Stoian.

Echipa de start a FCSB pentru meciul cu Lucerna

• FCSB: Bălgrădean - Benzar, Planic, Bălaşa, J. Morais - Nedelcu, Matei - D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman - R. Rusescu
  • Rezerve: Ducan, Vlad, L. Filip, Gnohere, O. Moruţan, Jakolis, Perianu, Dumitru, A. Stoian, M. Roman, T. Moldovan, Zlatinski, Toma, A. Stan, A. Niţă

INFO: Teja i-a trimis pe teren, în partea a doua, pe Mihai Roman, Alexandru Stan, Jakolis, Moruţan, Zlatinski şi Gnohere. În minutul 43, Stoian a intrat în locul lui Matei.

Min. 90: Final de meci.

Min. 86: Şansă pentru FCSB. Şutul lui Florinel Coman e reţinut de poartarul elveţienilor.

Min. 72: PARADĂ SENZAŢIONALĂ FĂCUTĂ DE VLAD! Portarul FCSB evită incredibil un gol al elveţienilor

Min. 65: Roş-albaştrii evoluează la fel de slab şi în partea a doua.

Min. 63: Şutul lui Tănase, pe jos, este reţinut de portarul elveţienilor.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: S-a terminat prima repriză.

Min. 43: În locul lui Florentin Matei a intrat Adrian Stoian.

Min. 42: Florentin Matei a acuzat ceva probleme medicale şi a ieşit de pe teren.

Min. 41: OCAZIE URIAŞĂ PENTRU LUCERNA! Morais îşi scapă adversarul din marcaj, dar Bălgrădean reuşeşte să reţină.

Min. 37: O nouă ocazie pentru Lucerna! Roş-albaştrii scapă din nou cu faţa curată.

Min. 20: Fază frumoasă reuşită de Matei şi Coman. Şutul ultimului e slab însă

Min. 15: Elveţienii puteau deschide scorul. FCSB scapă cu bine.

Min. 10: Prima ocazie pentru FCSB. Rusescu ajunge târziu la centrarea lui Morais.

Min. 5: Un lucru este clar: Mihai Teja vrea să aibă posesia la FCSB. Steliştii pasează mult

Min. 1: A început meciul.

Vicecampioana pregăteşte partea a doua a sezonului în cantioamentul din Spania, iar Mihai Teja va debuta pe banca roş-albaştrilor în partida cu ocupanta locului 5 din campionatul Elveţiei.

În partida de astăzi i-am putea vedea pentru prima dată la treabă şi pe Adrian Stoian (foto) şi Florentin Matei, cei doi mijlocaşi trnasferaţi de FCSB în această iarnă.