VIDEO | FCSB şi CFR Cluj au încheiat turul cu câte şase penalty-uri primite. Cine a fost mai avantajată? Iată verdictul experţilor!

Fotbal intern

FCSB a rezolvat repede meciul cu Sepsi şi a egalat liderul la capitolul penalty-uri primite. Astfel, după 13 etape, fiecare echipă a obţinut câte şase penalty-uri.

Roş-albaştrii conduceau cu 2-0 în minutul 31, după ce Gnohere a marcat din penalty-ul obţinut de Florin Tănase. Cu 5 minute în urmă, Tănase deschisese scorul tot din lovitură de pedeapsă.

Cu cele două penalty-uri obţinute, steliştii şi-au egalat rivalii de la CFR Cluj la lovituri de pedeapsă obţinute în acest sezon, şase.

Echipa lui Dan Petrescu a marcat din penalty şi în etapa a 13-a. Culio a stabilit scorul final, 2-0, în minutul 83 al meciului cu Juventus.

Pe parcursul acestui sezon, roş-albaştrii au acuzat dur arbitrajele favorabile avute de CFR Cluj şi numărul de penalty-uri acordate de arbitri ardelenilor.

Afla mai multe despre: fcsbcfr clujpenalty-uri