VIDEO FCSB trebuia să primească un penalty în prima repriză cu Slovan! Faza s-a petrecut la scorul de 0-0

În ciuda unei prestaţii admirabile, FCSB a fost eliminată de Slovan Liberec, scor 2-0.

Formaţia FCSB, cu un prim “11” improvizat din cauza numărului mare de cazuri de coronavirus şi cu un jucător mai puţin din minutul 20, a fost eliminată, joi seară, de Slovan Liberec, în turul trei preliminar al Ligii Europa.

Oaspeţii s-au impus cu scorul de 2-0, în meciul disputat la Giurgiu, pe stadionul Marin Anastasovici.

FCSB l-a pierdut în minutul 10 pe Karanovic (accidentat) şi zece minute mai târziu pe Cană (eliminat direct)

Între cele două momente, FCSB putea să primească o lovitură de la 11 metri după intrarea lui Koscielnik la Perianu. Acesta l-a împiedicat în careu pe mijlocaşul de la FCSB, însă arbitrul a decis să nu arate spre punctul cu var. Reluările arată un contact destul de clar între fundaşul ceh şi Perianu. Căpitanul FCSB-ului din acest meci a primit galben pentru simulare!

FCSB are probleme mari de lot în această perioadă, având 15 jucători infectaţi cu coronavirus: Dennis Man, Alexandru Buziuc, Florinel Coman, Olimpiu Moruţan, Valentin Creţu, Marius Briceag, Andrei Vlad, Sergiu Buş, Andrei Pandele, Ovidiu Popescu, Ionuţ Vînă, Florin Tănase, Iulian Cristea, Darius Olaru şi Andrei Miron.

Şi staful tehnic al echipei bucureştene este afectat de Covid-19, din această cauză pe bancă aflându-se, la Giurgiu, delegatul Mihai Pintilii.

Sursa video: Prima TV

Afla mai multe despre: perianuslovan