VIDEO | FCSB, victorie clară în primul amical al verii! Ce echipă a folosit Nicolae Dică. Meci foarte bun pentru Florinel Coman

FCSB

FCSB a câştigat cu 4-1 meciul amical cu CS Cornu, prima partidă de verificare a roş-albaştrilor în cantonamentul de la Braşov.

”Dubla” lui Florinel Coman, reuşita lui Florin Tănase şi super golul marcat de Ovidiu Popescu au adus victoria lejeră a FCSB-ului în meciul cu CS Cornu, de la Braşov.

În partea secundă, în minutul 49, Bălgrădean a reuşit să apere o lovitură de la 11 metri.

ECHIPA CU CARE A ÎNCEPUT NICOLAE DICĂ:

99 A. Vlad, 14 D. Toma, 27 St. Cana, 15 M. Momcilovic, 12 Morais Jr, 8 L. Filip, 23 O. Popescu, 22 O. Morutan, 80 F. Teixeira, 10 Fl. Tanase (cpt), 17 F. Coman

FCSB - CS CORNU 4-1 (Florinel Coman 2, 45 Florin Tanase 39, Ov. Popescu 87)

În minutul 49, Bălgrădean, cel care i-a luat locul lui Vlad, a apărat o lovitură de la 11 metri.

ECHIPA DE START A FCSB-ului:

Rezerve: 33 R. Ducan, 34 C. Balgradean, 3 R. Ion, 21 I. Stoica, 24 R. Baciut, 28 C. Dumitru

Afla mai multe despre: fcsbcs cornulive fcsb cornu