VIDEO | FCSB, victorie în ultimul amical din Olanda! Roş-albaştrii au câştigat cu Al Gharafa. Man şi Jakolis au marcat

FCSB a câştigat cu 2-1 meciul cu Al Gharafa, ultimul test din cantonamentul din Olanda. Dennis Man şi Antonio Jakolis au marcat pentru formaţia lui Nicolae Dică.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 17 al primei reprize, dar la pauză s-a intrat la egalitate, după ce Wesley Sneijder a marcat un gol absolut senzaţional.

Roş-albaştrii au reuşit să câştige la ultima fază a meciului, în minutul 90+2, când Jakolis a trimis, cu noroc, în poarta celor de la Al Gharafa.

Meciul a început cu o întârziere de 40 de minute, după ce adversarii au ajuns mai târziu la teren din cauza traficului de pe autostradă.

2-1. Jakolis înscrie la ultima fază. FCSB - Al Gharafa 2-1

1-1. GOL FABULOS marcat de Sneijder. Olandezul înscrie din lovitură liberă.

1-0. FCSB a deschis scorul. Dennis Man a reuşit să marcheze primul gol al meciului.