VIDEO | FCSB - Viitorul 3-3. Golul superb al lui Hora şi "dubla" lui Oaidă n-au fost suficiente! Trupa lui Hagi a revenit de la 1-3. Aici ai golurile partidei

VIDEO | FCSB - Viitorul 3-3. Golul superb al lui Hora şi "dubla" lui Oaidă  n-au fost suficiente! Trupa lui Hagi a revenit de la 1-3. Aici ai golurile partidei

FCSB şi Viitorul au remizat, scor 3-3, într-o partidă amicală jucată la Braşov. Trupa lui Bogdan Andone a fost în permanenţă în avantaj, iar în repriza secundă părea scăpată în câştigătoare, însă deţinătoarea Cupei a revenit pe final şi a obţinut o remiză.

FCSB - Viitorul 3-3 (Hora 21, Oaidă 48, 53 / Iancu 28, 77 pen, Munteanu '85)

• FCSB: 34. Bălgrădean - 28. Roman, 16. Planic, 17. Cristea, 13. Morais Jr. - 5. Pintilii (cpt), 8. Filip, 26. Oaidă - 11. Moruţan, 21. Hora, 10. Tănase
  • Rezerve: 12. Ducan - 4. Bălaşa, 6. Ardelean, 7. Arnold, 15. Ion, 22. Dumitru, 23. Popescu, 33. Horşia, 92. Niţă, 98. Perianu
  • VIITORUL: 12. Cojocaru - 5. Mladen, 6. De Nooijer, 11. Vînă, 15. Ţîru, 16. Achim, 19. Iancu, 24. Eric, 25. Leca, 30. Calcan, 96. Houri
  • Rezerve: 31. Buzbuchi - 4. Kuipers, 7. Măţan, 13. Ammari, 14. Mălăele, 20. Tîrcoveanu, 22. Keita, 23. Popescu, 26. Tucaliuc, 29. Filip, 32. Mihai, 91. Pitu, 93. Artean, 97. Grosu, 98. Munteanu, 99. Bîrzu

FCSB a deschis scorul în minutul 21, după o fază frumoasă lucrată de Moruţan şi finalizată excelent de Hora, însă Viitorul a revenit rapid pe tabelă, după o acţiune în care apărarea roş-albastră a fost făcută şah-mat.

Răzvan Oaidă a avut un debut de repriză secundă excelent şi a marcat de două ori (48 şi 53), a doua reuşită venind după o fază foarte frumoasă. Nu a fost însă o a treia victorie pentru FCSB din tot atâtea amicale. Viitorul a revenit pe tabelă prin Iancu, din penalty (77), iar în minutul 85 constănţenii au restabilit egalitatea, după o gafă a lui Bălgradean, care i-a permis lui Louis Munteanu golul de 3-3.

Vezi mai jos golurile partidei.

Min. 85 GOOOL Viitorul! Munteanu profită de greşeală uriaşă comisă de Bălgrădean şi egalează pentru FC Viitorul

Min. 77 GOOOL Viitorul! Gabi Iancu îşi completează şi el "dubla", după ce transformă un penalty.

Min. 53 GOOOL FCSB! Acelaşi Oaidă reuşeşte dubla după o acţiune superbă de atac a FCSB!

Min. 48 GOOOL FCSB! Vicecampioana revine în avantaj imediat după pauză, prin Oaidă. Mijlocaşul a înscris cu un şut din apropiere.

Min. 28 GOOOL FC Viitorul! Gabi Iancu primeşte o pasă excelentă în careul roş-albaştrilor şi îl învinge pe Bălgrădean cu un şut plasat la colţul lung.

Min. 21 GOOOL FCSB! Ioan Hora deschide scorul după o fază superbă. Atacantul a fost lansat spre poarta adversă de Moruţan, a intrat în careu şi l-a învins pe Cojocaru cu un şut la colţul scurt, în vinclu.

LIVE VIDEO FCSB VIITORUl

Va fi al treilea amical al verii pentru vicecampioană, după ce în primele două confruntări roş-albaştrii s-au impus cu 7-0, cu CS Colţea şi 4-0, cu SR Braşov.

Afla mai multe despre: fcsbviitorul