VIDEO | Final incredibil! 18 secunde de coşmar pentru dinamovişti în Norvegia! Dinamo tremură pentru calificare după înfrângerea cu Elverum

Handbal

Dinamo a fost aproape să plece învingătoare din Norvegia, în confruntarea cu Elverum. Echipa lui Constantin Ştefan a condus pe tabelă, dar a primit două goluri într-un sfârşit de meci absolut nebun. Totuşi, roş-albii sunt pe locul 3 şi stau la mâna lor în ultimele două etape ale fazei grupelor.

FINAL | Elverum - Dinamo 29-28

Min 60: Gazdele obţin un 7 m pe contraaatc după ce Kuduz greşeşte o pasă, Heidarirad nu mai poate face minuni şi norvegienii câştigă în ultima secundă, 29-28

Min 60: Gol superb din extremă reuşit de dinamovişti, 27-28

Min 59: Saied Heidarirad apără o lovitură de 7 m

Min 58: Zulfic înscrie de la 7 m, norvegienii vor juca finalul în inferioritate numerică, 27-27

Min 55: Gazdele înscriu din 7 m şi preiau conducerea cu cinci minute înainte de final, 26-25

Min 49: Gavriloaia trimite în vinclu cu o aruncare de la 9 m, 22-22

Min 45: La jumătatea părţii secunde, dinamoviştii egalează, 21-21

Min 36: Negru înscrie la vinclu din extrema stângă, 16-18

Min 34: Zulfic înscrie spectaculos de la 7 m, 15-17

Min 30: Negru înscrie cel mai frumos gol al roş-albilor din această primă repriză, 11-15

Min 29: Încă o intervenţie senzaţională a lui Heidarirad, portarul lui Dinamo face un meci mare

Min 2: Norvegienii înscriu primul gol al meciului, 1-0

Dinamo a coborât până pe trei în clasamentul Grupei D şi este obligată să obţină victoria pentru a putea spera în continuare la calificarea în Grupa Principală, după ce Wisla Plock şi Ademar Leon şi-au câştigat meciurile din această etapă.

În partida tur, handbaliştii pregătiţi de Constantin Ştefan s-au impus cu 26-24. cu toate acestea casele de pariuri o dau favorită pe Elverum, cu o cotă de 1,70, în timp ce Dinamo are cotă 2,55.

Partida Elverum - Dinamo va fi prefaţată la ZOOM SPORT, ora 16.30, acolo unde Geanina Iacob vă aşteaptă alături de Narcisa Lecuşanu.

Afla mai multe despre: handbal masculindinamoelverum