VIDEO | Fiorentina a învins-o pe Inter, la Milano. Juve, succes la limită cu Verona. Rezultatele complete

Serie A

Victorii pentru Atalanta, Juventus Torino şi Fiorentina, sâmbătă, în etapa a 28-a din Serie A.

• Golul victoriei torineze a fost marcat în minutul 55 de Moise Kean, din pasa lui Manuel Locatelli.

Juventus - Verona 1-0 (Kean 55)

Piemontezii au fost lipsiţi de serviciile lui Adrien Rabiot, iar jocul lor nu a strălucit Elevii lui Massimiliano Allegri au expediat zece şuturi spre poarta veroneză, dar doar două au fost pe poartă.

Juventus se află pe locul 7 în Serie A, cu 44 de puncte, iar Verona ocupă locul 18, cu 19 puncte.

Inter - Fiorentina 0-1 (Bonaventura 53)

Giacomo Bonaventura a înscris golul prin care Fiorentina a dat lovitura la Milano.

Mijlocaşul a înscris în minutul 53 pentru o victorie care urcă pe Fiorentina pe locul 8, cu 40 de puncte. Inter este pe locul 3, cu 50 de puncte, la o distanţă de 21 de puncte de liderul Napoli.

Într-un alt meci disputat sâmbătă, Atalanta a învins, în deplasare, pe Cremonese, cu 3-1. De Roon (min. 44), Boga (min. 72) şi Lookman (90+3) au fost autorii golurilor pentru Atalanta, iar Ciofani a înscris pentru Cremonese, în minutul 56, din penalti.

• Atalanta a urcat pe locul 5, cu 48 de puncte.

Cremonese - Atalanta 1-3 (Ciofani 56 pen./ De Roon 44, Boga 72, Lookman 90+3)

Atalanta a câştigat trei puncte pe terenul celor de la Cremonese.

Scorul a fost deschis de către olandezul De Roon, în minutul 44, însă gazdele aveau să egaleze în minutul 56, prin Ciofani.

Finalul de joc a aparţinut formaţiei din Bergamo, care a mai punctat de două ori, prin Boga (min. 72) şi Lookman (min. 90+3).

Afla mai multe despre: atalantajuventusfiorentinainter