VIDEO | Flavius Stoican l-a aşteptat pe arbitru pe tunelul de la vestiare şi a continuat scandalul: "Măcar răspunde, măi, băiatule!"

Fotbal intern

Antrenorul echipei Petrolul, Flavius Stoican, eliminat în timpul meciului cu U Cluj, a continuat scandalul pe tunelul de la vestiare.

Stoican i-a cerut explicaţii lui Lucian Rusandu, însă a fost lăsat cu ochii-n soare. "Te rog eu frumos, spune-mi şi mie de ce m-ai eliminat? Discutăm uman, omeneşte. Măcar răspunde, măi, băiatule! Pleci, aşa! Răspunde şi mie, te rog!".

Petrolul - U Cluj 4-0

Formaţia Universitatea Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Petrolul Ploieşti, în primul meci al etapei a opta a Ligii a II-a.

"După ce m-a eliminat am cerut explicaţii, de ce m-a eliminat, ca să ştiu, să nu mai greşesc, adică n-avem comunicare. Dar vă spun eu de ce nu mi-a spus: că nu ştiau nici ei. Credeţi-mă că nu ştiau de ce m-au eliminat.

Suporterii noştri au bătut atâta drum, n-au fost pe stadion şi nu înţeleg de ce, să ştim şi lucrul acesta, pentru că noi trăim prin oamenii ăştia care vin.

Mă mândresc că venim pe stadioane şi văd galerie cu fulare, se cântă imnul României, frumos! Şi mai vin meciuri din astea care fluierăm faulturi, nu fluierăm, dăm oameni afară, dăm, intră. Adică, aici e o problemă mare", a declarat Flavius Stoican.

Golurile au fost marcate de Gavra '51, Florescu '76 (penalti), Taub '85 şi Burghele '90+1.

În minutul 73, antrenorul Petrolului, Flavius Stoican, a fost trimis în tribună, pentru protest. El a şi a făcut semne echipei să iasă de pe teren şi a mers în tribună după aproximativ 4 minute.

Afla mai multe despre: stoican