VIDEO | Florin Andone a vrut să-l lovească pe David Luiz. Cum a reacţionat fundaşul lui Chelsea şi cum s-a terminat faza

Florin Andone a fost rezervă în Brighton - Chelsea 1-2, dar a fost introdus în minutul 60. O fază la care a ieşit însă în evidenţă a fost în minutul 69, când s-a certat cu David Luiz, pe care l-a acuzat că exagerează în urma unui duel direct.

Internaţionalul român a intrat abia în minutul 60 al partidei cu Chelsea şi n-a avut realizări deosebite. A înşelat totuşi apărarea lui Chelsea, la golul din care Brighton a redus din diferenţă, în minutul 66, când a sărit pe sub minge şi balonul a ajuns la March, care a marcat.

În minutul 69, Florin Andone a avut o intrare energică la David Luiz, fundaşul lui Chelsea a căzut, arbitrul a dat fault, dar atacantul român l-a certat pe brazilian pe motiv că exagerează contactul. Andone a fost calmat de intervenţia arbitrului.

Afla mai multe despre: florin andonebrightonchelseapremier league