VIDEO | Florin Andone o salvează pe Deportivo La Coruna. Gol în ultimele minute ale meciului de la Villarreal

La Liga

Florin Andone a început perfect anul şi a marcat în deplasarea de la Villarreal. Cu golul înscris în minutul 84, atacantul român i-a adus echipei sale un punct preţios în lupta pentru evitarea retrogradării.

Florin Andone traversează o formă excelentă şi a ajuns la două meciuri consecutive în care a marcat. După reuşita din ultima partidă disputată de La Coruna în 2017, înfrângerea de la Celta Vigo, 1-3, atacantul român a marcat din nou în deplasarea de la Villarreal.

După ce gazdele au deschis scorul în minutul 30 prin Unal, Andone a egalat pentru Deportivo La Coruna în minutul 84. În urma acestei remize, echipa atacantului român a acumulat 16 puncte şi este prima deasupra liniei retrogradării în La Liga.

Afla mai multe despre: deportivola corunaflorin andonespaniala liga