VIDEO | Florin Niţă le-a dat emoţii fanilor Spartei. Ce a făcut portarul naţionalei în derby-ul cu Slavia

Niţă a fost unul dintre cei trei români titulari în derby-ul Cehiei dintre Sparta Praga şi Slavia Praga (2-2). Portarul naţionalei nu a avut vreo vină la golurile oaspeţilor, dar a oferit câteva momente în care a dat mari emoţii fanilor gazdelor.

În minutele 11, 62 şi 74, portarul Spartei s-a jucat puţin cu inimile fanilor gazdă. Pentru început s-a complicat inutil la o fază care era să-l coste. Apoi a scăpat o minge la scorul de 2-1 pentru Sparta, iar cu 15 minute înainte de final l-a driblat pe unul dintre atacanţii oaspeţilor, de această dată în uralele publicului.