VIDEO | Fotbal total în meciurile de sâmbătă, din Europa. Atletico Madrid şi Dortmund au câştigat cu 3-2. Napoli, victorie cu peripeţii la Genoa lui Radu. Vezi AICI rezumatele

A fost fotbal total pe programele Telekom Sport, sâmbătă, atunci când două meciuri importante, din Spania şi Germania, s-au decis cu acelaşi scor, în favoarea gazdelor. În Italia au fost probleme cu vreme rea. Vezi rezumatele mai jos.

În prima partidă a etapei din Serie A, Parma a învins-o pe Torino, în deplasare, scor 2-1. Ceva mai târziu, Genoa lui Ionuţ Radu a jucat pe teren propriu cu Napoli. Genoa a condus, meciul a fost întrerupt 10 minute, iar apoi Napoli a revenit şi a câştigat, în cele din urmă, partida.

În Spania, Valencia a învins-o, în deplasare, pe Getafe, care a avut un jucător eliminat. În cel mai important meci al serii, Atletico Madrid a triumfat într-o partidă spectaculoasă, 3-2, cu Athletic Bilbao. Oaspeţii au condus în două rânduri, dar în cele din urmă Godin a adus victoria în minutele de prelungire.

În Germania, capul de afiş a fost "clasicul" dintre Borussia Dortmund şi Bayern Munchen, în care Marco Reus şi Robert Lewandowski au marcat câte o "dublă", iar victoria a fost semnată de Paco Alcacer.

Afla mai multe despre: serie abundesligala liga