VIDEO | Fotbaliştii au sărit la bătaie în prelungirile partidei dintre FC U Craiova şi Sepsi! Trei jucători au văzut cartonaşul roşu

Cupa României

Sepsi Sfântu Gheorghe s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând în optimi de U Craiova 1948, scor 1-0.

În minutul 90+2, la un corner executat de FC U Craiova 1948, Niczuly, portarul covăsnenilor, a dorit să ţină cât mai mult mingea în braţe, pentru a trage de timp. Fundaşul oltenilor, Kovacic, a venit la portar şi l-a împins. Centralul Marian Barbu i-a eliminat pe ambii, după ce le-a arătat al doilea cartonaş galben.

Arbitrul a fost nevoit să îl elimine direct şi pe Hugo Vieira de la FCU Craiova, care l-a împins pe Niczuly. Bergodi executase toate schimbările şi a rămas fără portar. Mijlocaşul Aganovic  a stat între buturi în ultimele secunde, când oltenii nu au mai ameninţat poarta.

Afla mai multe despre: cupa româniei-sepsi-fc u craiova 1948