VIDEO | Fotbaliştii Univesităţii Craiova, exasperaţi de penalty-ul dictat de Marcel Bîrsan! Faza controversată petrecută în partida cu Hermannstadt

Hermannstadt şi Universitatea Craiova s-au întâlnit la Mediaş, în etapa a noua a Ligii 1, iar prima repriză a fost plină de evenimente.

LIVE VIDEO | Hermannstadt - U Craiova, pe Telekom Sport 1 şi Telekomsport.ro

Oltenii au reuşit să deschidă scorul în minutul 33 prin Bancu. Fundaşul stânga a ajuns până în careul sibienilor şi a finalizat elegant pentru 1-0.

Totuşi, Hermannstadt a revenit în atac şi a fost aproape de a marca în minutul 36, atunci când Mayoral nu a reuşit să-l învingă dintr-un penalty pe Pigliacelli.

Totuşi, lovitura de pedeapsă i-a exasperat pe olteni. Marcel Bîrsan a dictat penalty, la o fază la care Fortes a acuzat o lovitură în picior primită din partea lui Papp.

Deşi Papp şi Bancu l-au implorat pe Marcel Bîrsan să schimbe decizia, centralul a dictat penalty.

Afla mai multe despre: u craiovauniversitatea craiovahermannstadt