VIDEO | Franţa, victorie cu emoţii în meciul cu Brazilia! Programul de sâmbătă de la CM de Handbal

CM Handbal

Franţa a fost ţinută în şah de sud-americani până spre finalul primei reprize. A întors însă rezultatul şi la pauză a intrat în avantaj, 16-13.

Pe final de meci, Brazilia a restabilit egalitatea şi a ţinut aproape pe tabelă. Campionii s-au impus până la urmă cu 24-22 şi sâmbătă vor juca din nou în direct pe Telekom Sport cu Serbia. În schimb, campioana europeană en-titre, Spania, a câştigat mai lejer partida cu Bahrain. Trei jucători au marcat acelaşi număr de goluri, 7: Sole, Habib şi Al-Sayyad într-un succes al ibericilor cu 33-23. În grupa D, Suedia s-a impus cu 27-24 în faţa Egiptului. Cu trei minute înainte de final, egiptenii au restabilit egalitatea şi au fost aproape de a produce surpriza.