VIDEO | Fratele lui Harlem Gnohere i-a dat o mână de ajutor CFR-ului! Fotbalistul lui Rennes a marcat cu Lazio

UEFA Europa League

Fundaşul echipei Rennes, Joris Gnagnon, care este fratele lui Harlem Gnohere, a deschis scorul în meciul cu Lazio, din ultima rundă a grupelor UEFA Europa League.

UPDATE | Gnagnon a reuşit dubla şi a dus scorul la 2-0, în minutul 87 al partidei cu Lazio.

Ştirea iniţială

Fratele atacantului de la FCSB a înscris în minutul 31 cu un şut din demivoleu din zona punctului de la 11 metri. Pentru Joris Gnagnon, acesta este primul gol marcat în actualul sezon, la a 15-a apariţie pentru Rennes, echipă la care joacă sub formă de împrumut de la FC Sevilla.

Astfel, Gnagnon îi dă o mână de ajutor CFR-ului, echipă aflată în luptă directă cu Lazio pentru locul al doilea în Grupa E. Campioana Ligii 1 are nevoie de un punct în meciul cu Celtic pentru a fi sigură de calificare. Totuşi, în cazul în care Lazio nu câştigă la Rennes, echipa lui Dan Petrescu merge mai departe chiar şi cu o înfrângere în faţa scoţienilor.