Rapid

Academica Clinceni şi FC Rapid au jucat într-un meci care a contat pentru etapa a 15-a din Liga 1.

În minutul 55, la scorul de 1-1, jucătorii Rapidului au greşit inexplicabil. Săpunaru a lăsat o minge să treacă, iar portarul Horaţiu Moldovan a ieşit total aiurea. Jucătorul Rapidului a ratat intervenţia cu mingea, iar Cascini a rămas cu toată poarta goală şi a trimis balonul în poartă.

La câteva minute distanţă, Rapid a obţinut un nou penalty, iar Bălan a transformat din nou lovitura de la 11 metri. Giuleştenii au dat lovitura pe final, după ce Dandea a reluat superb din careu o centrare venită din corner.

Până la final, nimeni nu a mai marcat, iar Rapid s-a impus cu 3-2.

Afla mai multe despre: rapid-clinceni-horatiu moldovan