VIDEO | Gaz Metan - Astra Giurgiu 2-1. Dramă în ultimele minute la Mediaş! Astra a egalat, dar Morar a furat toate punctele

Gaz Metan Mediaş a primit vizita Astrei în a şaptea etapă a play-out-ului Ligii 1. Gazdele au reuşit să obţină victoria, cu scorul de 2-1, după ce fuseseră egalate în minutul 89. Morar a fost salvatorul, punctând cu o lovitură de cap în minutul 90+1.

VIDEO | Gaz Metan - Astra Giurgiu 2-1 (Horşia 59, Morar 90+1 - Montini 89)

• Gaz Metan: Pleşca – Baco, Larie, Trif – Butean, Garbiel Moura, Alceus, Deaconu, Velisar – Costea, Valente
  • Rezerve:Buzbuchi, Chamed, Horşia, Junior, Morar, Pambou, Romeo, Yuri, Ze Manuel
  • Astra: Popa – David Bruno, Graovac, Jovanovic, Lamanje – Raspopovic, Crepulja, Boe-Kane – Stahl, Krpic, Răduţ
  • Rezerve:Balaure, Bolboasa, Canadjija, Găman, Gheorghe, Merloi, Montini, Sousa, Şerban

Min 90+3. S-a încheiat partida.

Min 90+1. Goool Gaz Metan!! Morar punctează cu o lovitură de cap pentru a restabili avantajul medieşenilor.

Min 89. Goool Astra!! Montini readuce egalitatea pentru giurgiuveni, cu o lovitură minunată de cap.

Min 83. Bară pentru Astra!! Găman loveşte bara transversală cu o lovitură de cap.

Min 77. Nou intratul Montini trimite o lovitură bună de cap din corner, dar Pleşca se opune.

Min 77. Un şut al lui Răduţ îl pune în dificultate pe Pleşca, însă portarul reuşeşte să respingă în corner

Min 59. Goool Gaz Metan!! Horşia deschide scorul cu o lovitură de cap, după o centrare precisă.

Min 46. A început partea secundă.

Min 45. S-a încheiat prima repriză.

Min 42. Ronaldo Deaconu şutează din lovitură liberă, dar încercarea sa trece puţin pe lângă.

Min 41. Crepulja vede al doilea galben şi este trimis la vestiare.

Min 35. Gheorghe trimite un şut din lovitură liberă, dar Pleşca se opune.

Min 1. A început partida.

Gaz Metan va primi vizita Astrei în a şaptea etapă a play-out-ului Ligii 1. Despărţite de doar două puncte, în favoarea medieşenilor, ambele formaţii se luptă încă pentru salvarea de la retrogradare, nefiind deocamdată sigure de rămânerea în prima divizie.

După un start bun de play-out, Astra nu a mai reuşit să câştige de patru etape şi se află periculos de aproape de barajul de retrogradare. Trupa lui Neagoe a fost incapabilă să transforme multele ocazii din ultimele partide, astfel că riscă să retrogradeze, mai ales după revenirea de formă a lui Dinamo.

De cealaltă parte, Gaz metan este într-o situaţie uşor mai bună, deşi nici echipa lui Teja nu se află într-o poziţie extraordinară. Cu două egaluri în ultimele două runde, Gaz Metan a permis urmăritoarelor să se apropie şi, cu doar trei etape rămase, ar putea face un pas mare spre rămânerea în prima divizie cu o victorie în faţa Astrei.

Afla mai multe despre: liga 1play-out liga 1astra giurgiugaz metan mediaşgaz metan astra