VIDEO | Gaz Metan - CFR Cluj 0-1. Omrani a adus cele trei puncte campioanei! Clujenii egalează FCSB în clasament

CFR Cluj

CFR Cluj s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Mediaş. Singurul gol al meciului a fost marcat de Billel Omrani. CFR Cluj o egalează astfel pe FCSB în clasamentul Ligii 1.

CFR a câştigat la limită la Mediaş, după un meci în care a ratat cât pentru un întreg sezon. Clujenii au luat cu asalt poarta lui Buzbuchi, dar goalkeeperul Gazului a fost de neînvins între buturi. A scos tot ce se putea. Deac a început şirul ratărilor şi l-a scos în evidenţă pe Buzbuchi.

A urmat încercarea lui Burcă de a marca, dar fără succes. Nici Chipciu nu a putut să trimită mingea în poartă.

Acelaşi Buzbuchi s-a opus şi la dubla ocazie avută de Costache şi de Păun.
Clujenii au continuat cu ratările chiar şi în ultimele minute ale reprizei. Debeljuh şi Chipciu i-au testat din nou reflexele lui Buzbuchi.

Partea a doua s-a desfăşurat după acelaşi scenariu: clujenii cu ocaziile, Buzbuchi cu intervenţiile. O singură scăpare a avut portarul Gazului şi s-a lăsat cu gol. Omrani a marcat şi i-a asigurat CFR-ului calificarea matematică în play-off.

LIVE | Gaz Metan - CFR Cluj 0-1
A marcat: Omrani '75

Gaz Metan: Buzbuchi - R. Romeo, Baco, Yuri, Velias - R. Deaconu, Francisco Junior, Chamed - Horşia, Sarr, Valente
Rezerve: A. Popa, Trif, G. Moura, S. Ciocan, P. Costea, Ze Manuel, V. Morar, L Niţu

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Vinicius, A. Burcă, Camora - C. Deac, Bordeianu, A. Chipciu - Gîdea, Debeljuh, V. Costache
Rezerve: Sandomierski, C. Manea, Latovlevici, Ben Youssef, Hoban, Itu, Păun, Omrani, Rondon

Final: CFR se impune cu 1-0

Min 88. Ultimele minute ale partidei dintre Gaz Metan şi CFR. Campioana conduce cu 1-0, Gaz Metan forţează egalarea.

Min. 75 - GOOOOOOL CFR Cluj! Omrani îl învinge cu un şut deviat pe Buzbuchi şi deschide scorul pentru campioana României

Min. 61 - Două mari ocazii pentru CFR Cluj, însă Buzbuchi face minuni în poarta medieşenilor

Min. 27 - CFR Cluj continuă atacurile la poarta medieşenilor, însă Buzbuchi are din nou o intervenţie excelentă la şutul lui Costache

Min. 22 - Chipciu trece cu uşurinţă de un adversar, însă trimite puţin pe lângă poarta lui Buzbuchi

Min. 8 - Ocazie mare pentru CFR Cluj, însă şutul lui Ciprian Deac este respins de Buzbuchi

Afla mai multe despre: gaz metancfr cluj