VIDEO | Gaz Metan, cu Edward Iordănescu în tribună, a învins Academica Clinceni. Prima victorie după 3 etape pentru gazde

Gaz Metan Mediaş a învins Academica Clinceni, scor 2-1, în etapa cu numărul 12 din Liga 1.

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Academica Clinceni, într-un meci din etapa a XII-a a Ligii I.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Buş ’71 şi Dumitru ’72. Pentru Academica a înscris Roşu, în minutul 84, în propria poartă.

Gaz Metan - Academica Cliceni 2-1

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: Pleşca - Pleaşcă, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, N. Roşu, Olaru - Ely Fernandes, S. Buş, Dumitru Cardoso
Rezerve: Ricardo Batista, Romeo, Trif, R. Popa, Chamed, Drăghici, Sanoh

Clinceni: Miguel Santos - Achim, Răuţă, Patriche, Pîrvulescu - Cebotaru, Şut - Merloi, Buziuc, L. Buş - Vojtus
Rezerve: Vâlceanu, Chatziterzoglou, Netzer, R. Ion, Nsiah, Dobrescu, Omar

Min. 84: GOOOL Clinceni! Oaspeţii reduc din diferenţă cu mai puţin de 10 minute rămase din meci.

Min. 73: GOOOL Gaz Metan! Clinceni este la pământ, a înscris şi Dumitru Cardoso.

Min. 71: GOOOL Gaz Metan! Buş deschide scorul după o greşeală imensă a portarului de la Clinceni.

Min. 2 - Ocazie mare pentru Gaz Metan Mediaş. Lovitura de cap a lui Marius Constantin loveşte bara porţii ilfovenilor

"Prima confruntare, dar, chiar dacă nu traversează o perioadă foarte bună, totuşi, ei au un lot foarte bun de jucători, au un antrenor foarte bun. Am încredere, chiar dacă venim după un joc slab contra FCSB-ului, în care nu am fost mulţumit. Un punct sau 3 puncte aici ar însemna foarte mult" , a declarat Ilie Poenaru.

"Venim după o perioadă de meciuri fără victorii, dar în care am întâlnit primele clasate ale Ligii 1, suntem conştienţi că avem nevoie de puncte şi începând cu jocul de astăzi sunt convins că vom începe să le punem la clasament" , a spus antrenorul secund al celor de la Gaz Metan, Ionuţ Stelescu.

Afla mai multe despre: gaz metanacademica clinceniliga 1