VIDEO Gaz Metan Mediaş - FC Argeş 1-1. Malele smulge un punct la ultima fază a meciului!

Gaz Metan Mediaș

Gaz Metan Mediaş a remizat pe teren propriu, scor 1-1 cu FC Argeş. Deaconu a marcat primul, pentru formaţia gazdă, dar Malele a restabilit egalitatea din lovitură de la 11 metri, în minutul 90+4.

LIVE VIDEO Gaz Metan - FC Argeş 1-1 (Deaconu 22 / Malele 90+4)

Gaz Metan: Pleşca – Baco, Larie, Trif – Butean, Moura, Alceus, Deaconu, Velisar – Ciocan, Morar

Rezerve: Buzbuchi, Romeo, Yuri, Pambou, Ze Manuel, Horşia, Chamed, Valente, Sarr

Antrenor: Mihai Teja

FC Arges: Greab – Tofan, Turda, Boldor, Muşat – Meza Colli, Şerban – Grecu, Palic, Dumitru –Malele
Rezerve: Micle, Deslandes, Leca, De Jonghe, Drăghici, Barbu, Năstăsie, Honciu, Teles
Antrenor: Andrei Prepeliţă

Min 90+4. GOL FC ARGEŞ! Cephas Malele transformă lovitura de la 11 metri, iar piteştenii egalează

Min 90+3. Penalty pentru FC Argeş, după un henţ comis de Baco

Min 84. Ocazie pentru FC Argeş. Piteştenii puteau egala prin Drăghici

Min 49. Ocazie în debutul reprizei pentru formaţia gazdă. Sarr nu ajunge la mingea trimisă în careu de Valente

Pauză

Min 44. Şut plasat, de la distanţă, fără emoţii pentru Răzvan Pleşca

Min 31. Ocazie pentru FC Argeş la şutul expediat de Şerban

Min 22. GOL GAZ METAN! Ronaldo Deaconu marchează pentru formaţia gazdă. Acţiune individuală şi reuşită frumoasă pentru mijlocaşul Gazului

Min 11. Acţiune periculoasă a oaspeţilor, Malele pătrunde, dar nu poate finaliza şi obţine doar un corner

Min 9. Ocazie pentru FC Argeş

Min 1. A început partida dintre Gaz Metan şi FC Argeş

FC Argeş a obţinut două victorii în primele două partide din playout. În aceeaşi situaţie se află şi formaţia medieşeană, doar că cele două formaţii sunt despărţite în clasament de trei puncte.

Piteştenii sunt pe locul 8 la general, în timp ce Gaz Metan Mediaş este cu două locuri mai jos în clasament.

La ultimul meci direct disputat la Mediaş, Gaz Metan a învins-o în 2020 pe FC Argeş, scor 2-0. Ultima confruntare directă între cele două echipe a avut loc în acest an şi s-a terminat la egalitate, 1-1.

Afla mai multe despre: fc argeşgaz metan