VIDEO | Gaz Metan - Sepsi 1-1. Meci animat la Mediaş. Vezi aici toate fazele importante!

Meci extrem de plăcut la Mediaş, între Gaz Metan şi Sepsi. Cele două formaţii au terminat la egalitate, scor 1-1. Cristea a deschis scorul pentru gazde în minutul 5, în timp ce Fulop a egalat 20 de minute mai târziu.

Gaz Metan - Sepsi 1-1 (I.Cristea 5 / Fulop 24)

• Gaz Metan (4-3-3): Pleşca - Creţu, Sîrghi, M. Constantin, Buşu - Chamed, Cristea, Rosado - Olaru, Fernandes, Caiado.
  • Sepsi (4-2-3-1): Niczuly - Dalmau, Ursu, Ghinga, Sato - Petrovikj, Gorrin - Tandia, Fulop, Hamed - Simonovski

Min 73. Sato este eliminat de la Sepsi.

Min 70. Hamed ratează singur cu Pleaşcă

Min 67. Bară Gaz Metan!

Min 24. Fulop restabileşte egalitatea.

Min 5. Gaz Metan deschide scorul prin Iulian Cristea!

Min 1. A început meciul!

Sepsi s-a salvat matematic de la retrogradare, miercuri seară, după înfrângerea suferită de Voluntari contra lui Dinamo, scor 2-0, astfel că gruparea din Covasna merge la Mediaş fără nicio grijă. Dincolo, lucrurile stau altfel. Elevii lui Cristi Pustai se află pe primul loc deasupra zonei retrogradării, iar un eventual succes obţinut joi i-ar putea duce la patru puncte în faţa ocupantei poziţiei de baraj, FC Voluntari, înaintea ultimelor două etape.

Gaz Metan - Sepsi se vede în direct la Telekom Sport 1, joi, de la 18:30

Va fi cea de-a patra întâlnire dintre Gaz Metan şi Sepsi, în acest sezon. În turul sezonului regulat, medieşenii s-au impus cu 2-1, pe teren propriu, pentru ca partida retur să se încheie cu o remiză albă. Sepsi avea să câştige primul joc din play-out, 2-1.

Clasamentul play-out-ului, cu două meciuri rămase de disputat din runda a 12-a: Gaz Metan - Sepsi şi Botoşani - Timişoara: