VIDEO | George Puşcaş a înscris un gol pentru Palermo în Serie B, la doar două minute după ce a intrat pe teren

Fotbalistul formaţiei Palermo, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa fostei sale echipe, Benevento, în Serie B

Puşcaş a marcat în minutul 81, la aproximativ două minute după ce a intrat pe teren. Românul a fost introdus în joc în locul autorului primului gol al oaspeţilor, Nestorovski, care a marcat în minutul 42.

Pentru gazde a marcat pe final Asencio (’89).

Palermo ocupă locul trei în clasament, cu 56 de puncte, iar Benevento este pe patru, cu 50 de puncte. Lider în eşalonul secund din Italia este Brescia, care are 57 de puncte.

Puşcaş joacă la Palermo din august 2018. Pentru Benevento, el a evoluat în perioada iulie 2016 – ianuarie 2018, sub formă de împrumut de la Inter.

Afla mai multe despre: george puscas